18 edycja 18 edycja 18 edycja konfrontacje teatralne

Wydarzenia towarzyszące Festiwalowi

Mamy nadzieję, że udało się już Wam zapoznać się z programem prezentacji festiwalowych i wybraliście najbardziej interesujące Was wydarzenia.

Festiwal – to oczywiście nie tylko teatr. Jak co roku, zaprosimy Was do Kina Konfrontacji – do zobaczenia absolutne klasyki światowego kina, dzieła m.in Bergmana, von Triera i Zelenki. Kino będzie mieścić się w nowo otwartej Sali Kinowej w budynku Centrum Kultury przy Peowiaków.

Muzyka zawsze jest ważną częścią Festiwalu – nie inaczej będzie także w tym roku.  W programie spektakle teatru muzycznego – „When the mountain changed its clothing” , inne z muzyką na żywo - m.in. słoweńsko-łotewska koprodukcja  „Show your face” w której tło muzyczne tworzy na żywo zespół Silence, czy „Lód”  Teatru Provisorium z udziałem kwartetu smyczkowego. Dociekliwi widzowie wśród wykonawców odnajdą nawet Amy Winehouse.

Zapraszamy oczywiście do Klubu Festiwalowego, w którym codziennie wieczorem jest zaplanowany program muzyczny. Klub będzie znajdował się w Kawiarni Centrum Kultury, a wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.