18 edycja 18 edycja 18 edycja konfrontacje teatralne

Show your face

Na początku minionego wieku dwie grupy “terrorystyczne” pozostawiły po sobie niezatarty ślad: badacze elementarnych cząstek ludzkiej duszy oraz badacze elementarnych cząstek samej materii. Z jednej strony freudyści, z drugiej fizycy jądrowi w małych grupach strzegący ostatnich tajemnic duszy i materii.

II wojna światowa zakończyła się tryumfem fizyki. Makabryczne skutki detonacji bomby atomowej, zamykającej pewną epokę w historii ludzkości, stanowiły jedynie namacalny dowód na to jakie mogą być konsekwencje rozdzielania lub ingerencji w układ cząstek elementarnych. Wciąż nie wiemy, jednak, jakie następstwa pociągnąć może za sobą rozdzielenie cząstek elementarnych ludzkiej duszy. Historia dowodzi jak łatwo jest zniszczyć ciało, ale świetnie udaje jej się ukrywać metody na zniszczenie duszy. Kim są ci ludzie bez twarzy, którzy znaleźli się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie? Ludzie, których każdy krok i każdy wydany dźwięk monitorowany był przez oszalałych egzekutorów, przygotowanych by zniszczyć ich dusze, po to by uczynić świat piękniejszym i łatwiejszym dla nas, drani, którzy wciąż pozostają przy życiu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
fot Gints Malderis
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
fot Gints Malderis


kup bilet online
Reżyseria: Matjaž Pograjc
Koncept i wykonanie: Betontanc & Umka.LV (Primož Bezjak, Daša Doberšek, Branko Jordan, Andris Kalnozols, Marcis Lacis, Katarina Stegnar, Gints Širmelis-Širmanis)
Muzyka: Silence, Ugis Vitins
Marionetki i obiekty: Barbara Stupica
Choreografia: Branko Potočan
Kostiumy: Mateja Benedetti
Reżyseria świateł: Tomaž Štrucl
Reżyseria dźwięku: Jure Vlahovič
Zdjęcia: Gints Malderis
Producenci wykonawczy: Ira Cecić, Maija Pavlova
Menadżer trasy: Maja Vižin
Produkcja: Bunker, New Theatre Institute of Latvia
Przedstawienie powstało dzięki wsparciu: Słoweńskiego Ministerstwa Kultury, Miasta Lublany, Łotewskiego Ministerstwa Kultury, Miasta Rygi, Państwowej Fundacji Kultury, Theorem oraz programowi Kultura 2000
Premiera:
Światowa premiera: 25 maja 2006, Teatr Niezależny “Skatuve”, Ryga
Słoweńska premiera: 15 czerwca 2006, Stara mestna elektrarna- Elektro Ljubljana