18 edycja 18 edycja 18 edycja konfrontacje teatralne

RUUR

RUUR – to eklektyczna synteza ekspresji trzech różnych osobowości, z których każda wyraża się w odrębnym języku przyjmującym nieprzewidywalne formy podczas występów na żywo. Karol Chinaski, Jan Michalec, Karol Grabiec – ta trójka luminarzy przyjęła paradygmat jednej historii. Swoje osobiste, odmienne podejścia do tworzenia muzyki oddaje przedefiniowaniu zarówno przed i jak po każdym ze swoich występów. Jednym z celów projektu uczyniono odkrycie możliwości kryjących się w muzycznej elektronice, w jej przestrzennej, entropicznej odmianie scalonej z dronowymi, transowymi pulsacjami, improwizacją plastycznej trąbki w tle rozedrganych często wyłamujących się poza ramy korespondencji obrazów.

Karol Chinaski – jeden z nielicznych w polsce dj’ów łączący takie gatunki jak: free jazz, muzyka konkretna, dark ambient, noise, glitch, abstract, industrial. W swych kompilacjach w odważny sposób posługuje się redukcjonizmem oraz czystym przypadkiem często spychającym go w trans-idiomatyczne formy ekspresji

Jan Half-Live Michalec – od kiedy pamięta gra na trąbce. Czasem gra na sucho smętne melodie, innym razem podłącza instrument do efektorów, modulatorów by wygrywać dźwięki które nijak nie przypominają brzmienia trąbki. Gra klasykę, jazz, reggae, blues, funk, soul, hip-hop, dnb, dubstep, IDM, ambient, psychofunk, reggae-dub, minimal, techhouse, fusion, piosenki, przyśpiewki, kolędy, nu-jazz, a jeżeli jest jakiś gatunek w którym jeszcze nie próbował swoich sił z pewnością go to nie ominie.
Występował na scenie m.in. z Abradabem, Marquezem Illem, DJem Flushem, Natalią Lubrano, Rashaanem Ahmadem, Vieniem, Te-trisem i innymi.
Członek zespołów 3 birds up!, RESO, Secunt Name, Sinusoidal i RuuR!

Karol Grabiec – artysta wizualny, kurator oraz animator kultury. Twórca festiwalu Re:akcje, Pleśń z oczu oraz założyciel magazynu – ZIN. Człowiek renesansu dysponujący niebywałymi pokładami energii i kreatywności. W projekcie RUUR – odpowiedzialny za wizualizacje.

https://www.facebook.com/ruur.live
http://www.ruur.pl/
http://ruur.bandcamp.com

549639_446882838731586_1199627761_n

15

IMG_46821-565x264